Przedszkole Samorządowe "Wesoła Gromadka" w Dojazdowie

image005

Przedszkole położone jest na pograniczu dwóch gmin: Gminy Kraków i Gminy Kocmyrzów - Luborzyca. Mieści się ono w starym budynku Szkoły Podstawowej
im. Tadeusza Kościuszki w miejscowości Dojazdów.

Wokół Przedszkola znajduje się duży ogród, a w nim ładnie zagospodarowany, bezpieczny plac zabaw. Obecnie zajmujemy 6 sal zajęć, co pozwala na przyjęcie
pod opiekę około 130 dzieci w wieku od 3 - 6 lat.

Do Przedszkola uczęszczają dzieci z różnych miejscowości z terenu całej gminy.
Przez 10 miesięcy tj. od 1 IX do 30 VI, rodzice mogą pozostawić swoje pociechy
pod opieką odpowiedzialnych wykwalifikowanych nauczycieli.

W naszym Przedszkolu panuje przyjazna atmosfera, wyrazem czego, jest dobry kontakt
z dziećmi i ich Rodzicami, którzy chętnie wspomagają nauczycieli w organizowaniu życia przedszkolnego.

Rodzice, dziadkowie licznie uczestniczą w imprezach organizowanych przy różnych okazjach; np. Wigilia, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny, spartakiady, turnieje.
Od wielu lat organizujemy zajęcia otwarte i warsztaty dla rodziców, którzy mogą poznać nowe ciekawe formy i metody pracy z małym dzieckiem, a także mogą uzyskać porady od zapraszanych specjalistów. Dzieci również mogą wyjechać na kilkudniowe wycieczki, czy tzw. „Zielone Przedszkole”.

PERSONEL PEDAGOGICZNY:

DYREKTOR: mgr Monika Spyrka